Serie TV Rijnmond: “Van Kapsa naar Culi”

Actueel, Video's |
14 apr 2025 |
Leestijd ± 1 tot 2 minuten

Lokale omroep TV Rijnmond zond de eerste aflevering uit van de You Tube serie “Van Kapsa naar Culi”. Topchefs gaan voor deze serie aan de slag met het Rotterdamse snackgerecht Kapsalon, dat vanuit de wijk Delfshaven sinds 2006 heel Nederland veroverde.

In de eerste aflevering geeft kok Juliën van Loo zijn eigen draai aan de Rotterdamse friet- en shoarmamaaltijd. Hij is chef bij het Rotterdamse sterrenrestaurant Parkheuvel, eigendom van zijn vader Erik van Loo.

“Ziel zit in de saus”

Chefs moeten hun luxe variatie van de Kapsalon binnen een uur bereiden. De inkoopprijs van de ingrediënten mag maximaal 25 euro bedragen. Bovendien moeten standaardingrediënten als knapperige sla, patat-friet en vlees in de creatie worden verwerkt. Wel mogen de chefs hun eigen kruiding, extra ingrediënten en sauzen toevoegen. “De ziel zit in de saus,” aldus de eerste aflevering.

Friet Pont Neuf

Van Loo kiest voor zijn creatie dikke Franse frieten ofwel patat-friet Pont Neuf als basis van zijn Kapsalon. De vijf frieten dragen zijn creatie van kip, knapperige sla, sauzen en kruiden. De presentator is zeer te spreken over het resultaat. Maar, aldus Van Loo, in restaurant Parkheuvel zou hij zijn culinaire Kapsa niet kunnen serveren. Want daarvoor is hij nog altijd niet verfijnd genoeg, zegt Juliën van Loo.

Headerfoto: Shutterstock, CreaPark. Embedded video: Omroep Rijnmond, You Tube

Meer over